top of page

DÜNYANIN İLK KARBON FİBER MOTORCU KOTU

Cordura_Tech_Çizim.png

"MOTOZIRH, TUBİTAK DESTEĞİYLE EGE ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK BİNASINDA KURULMUŞ YENİ NESİL MOTORCU KIYAFETLERİ GELİŞTİREN KAYMAZ ENDÜSTRİLERİ FİRMASININ TESCİLLİ MARKASIDIR"

KADROSUNDA UZMAN MÜHENDİSLERİN BULUNDUĞU MOTOZIRH EKİBİ DÜNYANIN İLK KARBON FİBER MOTORCU KOTU PATENTİNE SAHİP REBEL MODELİNİ AVRUPA STANDARTLARINA UYGUN TEST VE ANALİZ SÜRECİNİN SONUCUNDA GELİŞTİRMİŞTİR

tubitak_logo1.jpg

POLIAMID 6.6 

Benzersiz fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklere sahip olan karbon fiber, hekzagonal yapıda dizilmiş karbon atomlarından oluşan lif şeklinde çok yönlü bir malzemedir. .​

Uzay, havacılık, oto-motiv, spor ekipmanları, deniz taşıtları, rüzgâr türbinleri, turbomakinalar, antistatik ve elektromanyetik koruma malzemeleri için karbon lifleri kullanılmaktadır

Karbon liflerinden yapılmış kompozitler çelikten 5 aliminyumdan 7 kat daha dayanıklı iken, 1,5 kat daha hafiftir. Karbon liflerinin yorulma davranışı bilinen tüm metallerden daha iyidir.

 

Karbon lifleri kolaylıkla erimedikleri için yüksek sıcaklıkların oluştuğu uçak frenlerinde ve roketlerde kullanılmaktadır.

Karbon liflerinin en önemli özelliklerinden birisi de çok iyi yorulma direncine sahip olmasıdır ki, bu özellik aramid ve cam liflerinden karbon lifini ayırmaktadır. 2200C altındaki sıcaklıklarda karbon liflerinde büzülme davranışı gözlenmemektedir.

Carbon Fiber Tech Siyah.png

POLIAMID 6.6 (CORDURA)

% 100 pamuklu geleneksel kotların daha uzun dayanmasına yardımcı olmak için Cordura Denim,

Poliamid 6.6 lifleri ile geliştirilmiş aşınma dayanımı ve tokluğa sahiptir.

Otantik denim görünümüne sahip, uzun süreli rengini koruyan Cordura Denim, Askeri sınıf INVISTA T420 naylon 6.6 elyaf ve pamuğun uyumlu birleşimi ile tasarlanmıştır.

Martindale aşınma testinde %100 pamuk kot 70,000 çevrim sonunda hasara uğrarken, Cordura Denim hasara uğramadan 250,000 çevrim sonunda test durdurulmuştur.

Dry Touch Logo.png

DRY TOUCH® Korteks İplik fabrikasında özel teknikler kullanılarak üretilen ileri teknoloji ürünü fonksiyonel kanal kesitli flamanlardan oluşmaktadır. Bu ileri teknoloji ve fonksiyonellik bir araya gelerek; üstün performanslı aynı zamanda doğal görünümlü, yumuşak tutumlu ve daha örtücü olan DRY TOUCH® kumaşı yaratmıştır.

Kanallı lifleri ile nem ve hava transferini kolaylaştıran DRY TOUCH® havanın dışarıdan içeriye, nemin ise içeriden dışarıya kolayca atılmasını sağlar. Yapılan testlerde DRY TOUCH® kumaşlarının pamuğa göre nemi daha hızlı emdiği, suya dikey daldırarak yapılan ölçümlerde DRY TOUCH® kumaşlarının pamuğa göre daha fazla su emdiği gözlemlenmiştir. 

Astar kumaş olarak kullandığımız DRY TOUCH® sayesinde yaz aylarında daha kullanışlı ve konforlu sürüşleri sizleri beklemektedir

    

Motozirh u00e7anta tasaru0131m 3.png
bottom of page